Pokaż mi swoje zaplecze a powiem Ci, kim jesteś…

30.01.2013

Co to jest zaplecze? 

Zaplecze SEO jest dość specyficzną grupą stron, które mają na celu dać pewną wartość witrynom pozycjonowanym przez agencje interaktywne. Tak, jak dużo jest agencji, tak wiele jest też rodzajów zaplecza, które jest przez nie tworzone. Dla pozycjonera jest niezbędnym elementem w pracy nad strategią działań dla promowanej strony.

Pokaż mi swoje zaplecze a powiem Ci, kim jesteś – patrząc na to co się dzieje w sieci w tym momencie, bardzo ważne jest, żeby sobie uświadomić, jak wygląda nasze zaplecze.

Strony mogą być budowane „dla ludzi” albo też dla robotów wyszukiwarek.

Przed budową własnej bazy witryn warto zastanowić się, jakie ma mieć zastosowanie, czy to będzie coś o co będziemy dbać, czy coś co ma nam służyć jedynie by roboty wyszukiwarek miały czym się karmić, gdzie znajdzie się sporo linków, a mało wartościowej treści…

Dlaczego jednak, skoro inwestujemy w tworzenie nowej strony albo w utrzymywanie starych, nie pokusić się o merytoryczną poprawność oraz nowoczesny design? Takie zaplecze będzie zdecydowanie większym wsparciem dla nas niż to o słabej jakości.

 

Co mogę zrobić żeby moje zaplecze było „lubiane”?

facebook

Dobrej jakości blogi i strony zapleczowe mają dla internautów większą wartość, co pozwala na zdobywanie unikalnych użytkowników i  naturalne linkowanie. Żeby tak się stało warto:

1.Przede wszystkim pisać ciekawe artykuły, które rzeczywiście będą czytane, a co więcej będą polecane. Można też tworzyć dość kontrowersyjne treści, co wzbudzi chęć komentowania, a jest również ważnym czynnikiem.

2. Z tego powodu warto dodać na stronę zapleczową wtyczki społecznościowe do Facebooka, Google +, Wykop i wiele innych. Wszystko po to, aby umożliwić czytelnikom „lajkowanie” naszej twórczości.

3. Internet pełni bardzo ważną funkcję dla internautów – jest dla nich rozrywką. Powodzenie stron takich jak Kwejk.pl, Demotywatory.pl, Wiedzabezuzyteczna.pl,  pokazuje,

że nie tylko wartościowa treść jest tym co przyciąga uwagę użytkowników. Może więc warto umieszczać na swojej stronie zabawne obrazki, filmy video, które również w naturalny sposób pomogą uzyskać jeszcze większe grono naszych odbiorców.
4. Tematyczność – różnie interpretowana przez specjalistów SEO, może nam pomóc, gdy potrzebne nam są linki z powiązanych dziedzin. Warto skupić się na kilku stronach, np. o medycynie, budowlance, nowoczesnych technologiach, aby w ten sposób budować tematyczność anchorów.

 

W ten sposób nasze zaplecze w naturalny sposób uzyska wiele wartościowych backlinków, a witryny, które pozycjonujemy zyskają bardziej wartościowy odnośnik, niż ze zwykłego precla.

Praca nad tak wyglądającym zapleczem jest żmudna i wymaga dużo czasu i zaangażowania. Mimo wszystko warto, bo gdy już mamy wszystko gotowe, to możemy się wymienić naszymi stronami z innymi osobami. Poza tym każda „zapleczówka” może sama na sobie zarabiać, dzięki reklamom i odpowiednio dużemu ruchowi.

 

Google+

Archiwum

Październik 2014(2)

Wrzesień 2014(2)

Sierpień 2014(1)

Czerwiec 2014(2)

Kwiecień 2014(3)

Luty 2014(1)

Styczeń 2014(2)

Grudzień 2013(2)

Wrzesień 2013(1)

Lipiec 2013(1)

Czerwiec 2013(1)

Kwiecień 2013(2)

Marzec 2013(1)

Luty 2013(1)

Styczeń 2013(2)

Grudzień 2012(2)

Listopad 2012(3)

Co myślisz o naszej stronie? Czy znalazłeś/aś wszystkie istotne dla Ciebie informacje? Czekamy na Twoją opinię: